Warning: Creating default object from empty value in /home/etomm9mj0xel/public_html/marmaradis.com/wp-content/themes/dent-all/inc/redux/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
Ağız ve Çene Cerrahisi | Marmara Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Ağız ve Çene Cerrahisi

1- Gömük diş operasyonları:

20 yaş dişleri azı dişler arasında en büyük olan ve çenelerin en gerisinde kalan dişlerdir. Bu dişler ağızda süren son dişlerdir. 18-24 yaşları arasında ağızdaki yerlerini alırlar.Çoğunlukla 20 yaş dişlerinin sürmesi için ağızda yeterli boşluk yoktur ve birçok 20 yaş dişi gömük kalır ya da tam süremeyerek yarım çıkmış şekilde ağızda dururlar. Bu dişler çoğunlukla; Diş etrafında Ağrı , Kulak ağrısı, Ağız açmada kısıtlılık gibi şikayetlere neden olurlar.

Ağız ve Çene Cerrahisi

Bazen etraflarında kist oluşabilir bazende öndeki dişin çürümesine neden olabilirler. Yerleri nedeniyle arkada kaldıklarından bu bölge hastalar tarafından iyi temizlenemez ve diş etinde iltahaba neden olabilir. Bu dişlerin sürmesi genellikle oldukça ağrılı olur ve tamamen sürmeleri uzun zaman alır. Enfeksiyon,kist,komşu dişleri sıkıştırmaları ve temizlenebilirlik açıdan zor bir bölgede yer aldıklarından genellikle cerrahi olarak çekilmeleri gerekir. Kliniğimizde çekim öncesi radyolojik röntgen yardımıyla öncelikle dişin pozisyonu belirlenir.

2- Kist operasyonları

Çenenizde dişlerinize bağlı olan veya dişlerinizle ilgisi olmayan bir takım sebeplerle kistler oluşabilmektedir. Bu kistler zamanla çene kemiğinizi eriterek madde kaybına ve çene kemiğinizin zayıflamasına neden olabilirler.

Ağız ve Çene Cerrahisi

Tedavi edilmediği takdirde ilerleyen bu kistler, çenelerde kırıklara, estetik ve fonksiyonel bozukluklara neden olurlar.

Çoğu zaman hasta tarafından farkedilmeyen kistler cok büyük boyutlara ulaşabilir. Bu yüzden hastaların normal kontrollerinde panaromik diş radyografisi alınmasında büyük fayda vardır.

Çene kistinin bulunduğu bölgeye ve büyüklüğüne göre tedavi yöntemleri farklılıklar gösterse de ağız ve diş cerrahları tarafından alınmaları gerekir.

Site içerisindeki bilgiler Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayane etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez.

Panoramik Diş Röntgeniniz Bize Yeter

Şikayetleriniz için hemen randevu alın