Ağız ve Diş Sağlığı Turizmi

Bizimle iletişime geçin, hem tatil yapın hem de tedavinizi yaptırın.
Dişleriniz paranızı yemesin. Hem tatil yapın hem tedavi olun.

Dünyadaki küresel krizle beraber, Avrupa’daki kişiler aynı kalitede, daha uygun fiyata tedavi yaptırmak için ülkelerinin dışındaki ülkeleri tercih etmeye başlamışlardır. Türkiye’deki hekimler tedavideki başarıları ve uygun fiyata tedavi yapmalarıyla ön plana çıkmaktadırlar. Yurt dışı diş tedavisinde Türkiye’yi tercih etmek için çok nedeniniz var; ülkenizden çok daha uygun fiyatlara giyim, ayakkabı eşyası bulabilir ve polikliniğimizde yaptıracağınız uygun fiyatlı tedavilerle çok karlı çıkabilirsiniz. Marmara Diş Polikliniğine Avrupa’nın bir çok ülkesinden hasta gelmektedir. Siz de röntgen gönderme  bölümünden bize röntgeninizi göndermeniz durumunda, tedavi şekli, süresi ve fiyat konusunda  sizi en kısa sürede detaylı olarak bilgilendireceğiz. Sağlıklı yaşam sunan her türlü turizm sağlık turizmi kabul etmek gerekmekle birlikte sağlık turizmi 3 ana başlıkta değerlendirilmektedir.

 1. Tıp Turizmi (Hastanelerde tedavi ve ameliyat vb. işlemler)
 2. Termal Turizm (Termal Tesislerde rehabilitasyon ve dinlenme vb. hizmetler)
 3. Yaşlı ve Engelli Turizmi (Geriatrik tedavi merkezi veya yaylalar da sosyal aktivitelerle birlikte uzun süreli konaklamalar)
Diş Turizmi

Sağlık turizminin temel sebepleri:

 1. Ülkesinde yüksek teknolojili sağlık hizmetleri ve profesyonel insan kaynaklarının azlığı veya yokluğu,
 2. Tedaviyle birlikte tatil yapma arzusu,
 3. Sağılık hizmetlerinin kendi ülkelerinde pahalı olması,
 4. Çok daha kaliteli sağlık hizmeti almak istenmesi,
 5. Kendi ülkesinde herhangi bir sebepten dolayı ameliyatının bilinmesini, istenmemesi (Estetik Cerrahisi, İnfertilite tedavisi vb.)Diş Turizmi
 6. Ülkesinde iklim ve coğrafi olarak tatil için kısıtlı imkan olduğu durumlarda yapılan turizm hareketliliği (ormanlık, yaylalar, tarihi ve kültürel zenginliği olan ülkelere gidiş),çoğunlukla termal tesisin ve Termal Turizm imkanlarının çok olduğu bir ülkede tatil yapma talebi.
 7. Kronik hastaların, yaşlıların ve engellilerin başka ortamlara gitme ve tedavi olma isteklerinin oluşması,
 8. Uyuşturucu ve farklı bağımlılıkları olan kişilerin farklı veya daha uygun ortamlarda olma istekleri,
 9. Kişinin hayata tutunma ve yaşam isteği.

Sonuç olarak sağlık turizmi çok çeşitli olup bir çok sebebi de içinde barındırmaktadır. Temel sebep daha iyi imkanlarda farklı bir ülkede sağlığını tekrar elde etmek için yapılan turizm çeşidi olup hızla yükselen bir sektördür.

Sağlık turizminin temel sebepleri

Panoramik Diş Röntgeniniz Bize Yeter

Şikayetleriniz için hemen randevu alın